• ANASAYFA
  • KURUMSAL
  • AĞAÇ FİDELERİ
  • ÇİÇEK FİDELERİ
  • SALON BİTKİLERİ
  • ÇİM
  • PEYZAJ
  • BİTKİ İLİMİ
  • SİZDEN GELENLER
  • İLETİŞİM

Aydoğan Botanik


1 2 3 4 5 6 7 8
slider html by turkwebajans


 

Ladin Ağacı

Ladin Ağacı

TL Hızlı Al
 
Öksürük tedavisi için yapılan doğal tarifler içine katılan ladin yaprakları öksürüğün kısa sürede geçmesini sağlamaktadır. Diş eti çekilmesi gibi ağız içi hastalıkların iyileşmesi ve bağırsak sisteminin düzenlenmesinde ladin ağacının doğal etkileri oldukça fazladır.
Servi Ağacı

Servi Ağacı

TL Hızlı Al
 
Öksürük, Bronşit, Boğmaca, Astım, Nezle gibi hastalıklara iyi gelir. İdrar söktürücü özelliği vardır. İshali önler. Unutkanlığa iyi gelir. Kozalağı çiğnendiğinde ağız kokusunu giderir.
GOLD TAFLAN

GOLD TAFLAN

150 TL Hızlı Al
 
fiyatlarımız boyutlarına göre değişiyor küçük orta büyük olmak üzere 3 e ayrılıyor
Şimşir Ağacı

Şimşir Ağacı

TL Hızlı Al
 
Akasya nefes darlığını giderir ve astım şikâyetlerini azaltır. Hafif mikrop öldürücüdür. Safrayı arttırır.
Akasya

Akasya

TL Hızlı Al
 
Akasya nefes darlığını giderir ve astım şikâyetlerini azaltır. Hafif mikrop öldürücüdür. Safrayı arttırır.
Tesbih Ağacı

Tesbih Ağacı

TL Hızlı Al
 
üyük teşbih ağacı kabuğu şahtere beraber kaynatılıp içilirse ciğerdeki balgamı söker. Yemişinden yenildiğinde öksürüğe iyi gelir, romatizmaya karşıda faydalıdır.
Çam Fıstığı

Çam Fıstığı

TL Hızlı Al
 
Açlık Bastırıcı Enerji Kalp Hastalıkları Yaşlanma
Zakkum

Zakkum

TL Hızlı Al
 
Kalbi kuvvetlendiricidir, fakat bunun için çok düşük dozlarda kullanılmalıdır. İdrar söktürücüdür. Uyuz gibi deri kaşıntılarına, bit, pire gibi zararlılara ve arı sokmasına karşı haricen kullanımı faydalıdır. Haricen adale ağrılarını da hafifletir. Bir Türk doktoru olan Dr. Ziya Özel, zakkum ile ilgili uzun süren çalışmalar yapmış ve Zakkumun kansere karşı tedavi edici olduğunu belirtmektedir.
Akçaağaç

Akçaağaç

TL Hızlı Al
 
Sonbaharla birlikte göz alıcı renklere bürünmüş bir şeker akçaağacı (Acer saccharum). Gençken yüzeyi düzgün, gri renkli olan kabuğu ağaç yaşlandıkça kalınlaşır ve ince katmanlar ya da pullar halinde dökülür.
Ardıç

Ardıç

TL Hızlı Al
 
Dallarından yapılan merhem deri üzerine sürülerek ovulursa, cilt hastalıklarına iyi gelir. Ardıç terletici bir bitki olduğundan romatizma ve soğuk algınlığına iyi gelir. Kandaki şeker miktarını düşürür. Regl ağrılarını dindirir, kadınlarda görülen beyaz akıntıyı keser. Nefes kokularını giderir. Kansızlığa iyi gelir. İdrar söktürür.
Leylandi

Leylandi

TL Hızlı Al
 
-Benzerlerinin aksine yağmurda veya dalları kesildiğinde leylandiler ferahlatıcı ve belirgin bir koku yayarlar. -İyi güneşte maksimum büyüme gösterir ve kısmi gölgeyede tahammülü vardır. -Nemli ortamda hızlı büyür. Sulamaya çabuk cevap verir ancak kuraklığa dayanımı da oldukça yüksektir bu nedenle su sıkıntısı olan bölgelerde tercih edilebilir.
Manolya

Manolya

TL Hızlı Al
 
-Büzücü -Terletici -Ateş düşürücü -Uyarıcı -Tonik -Manolya kabuğu hazımsızlık,dizanteri,aralıklı ateş,yılancık ve diğer deri problemleri için iyidir. -Beyaz akıntı için vajinal enjeksiyon olarak da kullanılır. -Bazı insanların tütün alışkanlıkları manolya kabuğu çayı içirilerek tedavi edilmiştir. -Manolya kabuğu,kına kına kabuğu yerine daha emniyetli bir ilaç olarak kullanılabilir.
Pitos

Pitos

TL Hızlı Al
 
Özellikle Pittosporum Tobiralar; ülkemizde birçok bahçede Nisan-haziran ayları arasında limon çiçeği kokuları ile hemen dikkati çekerler. Çit olarakta kullanılabilir.
Kasımpatı

Kasımpatı

TL Hızlı Al
 
Böcek ilacı yapımında kullanılır. Cilt temizleyici tonik yapımında kullanılır. Saksıda ki görüntüsüyle huzur verir.
Leylâk

Leylâk

TL Hızlı Al
 
Antioksidandır. Antiseptiktir. Antiperiyodik bir tonik niteliğindedir. Yani bazı rahatsızlıkların tekrar tekrar ortaya çıkmasına engel olur. Antifungaldir. Mantar enfeksiyonlarını geçirir. Genel olarak vücuttaki iltihaplanmaları önlemeye yardım eder. Bakterilerle savaşır. C vitamini zenginidir.
Badem

Badem

TL Hızlı Al
 
Badem Kalp İçin Mükemmel Bir Besindir: Bademde bulunan doymamış yağlar, protein ve potasyum kalp sağlığı için önemlidir. Bademin içerdiği E vitamini ayrıca etkili bir antioksidan olmasını sağlar. Bademde bol miktarda bulunan magnezyum kalp krizi önlemeye yardımcı olurken, aynı zamanda kalp hastalıkları riskini azaltır.
İğde

İğde

TL Hızlı Al
 
İğde ağacı meyvesinin yenilebileceği gibi çiçekleri suda haşlanarak çayı yapılabilir. Hoş kokusu ile bahçeleri süsleyen iğde çiçeği koklanırsa zihni açar. iğde çiçeği ve iğde yaprağı kaynatılarak suyu içilebilir. İğde meyvesi taze olarak yada kompostosu yapılarak tüketilir.
Kızılcık

Kızılcık

TL Hızlı Al
 
İdrar Yolu Enfeksiyonuna Karşı Kızılcık Antitümör Olarak Kızılcık Kardiyovasküler Sağlık İçin Kızılcık Kızılcık Diş Çürümelerini Önler
Vişne fidanı

Vişne fidanı

100 TL Hızlı Al
 
Ferahlık ve serinlik sağlar. Ürik asit seviyesini azaltır. Bağırsakları yumuşatıcı özelliği vardır. Vişne gut hastalığına yakalanma riskini azaltır. Cildi nemlendirir, vücudu toksinlerden arındırır. Yüksek demir içeriği nedeniyle anemi yani kansızlık sorununa karşı da faydalıdır.
Kiraz

Kiraz

TL Hızlı Al
 
Kiraz hem kolesterolü hem de kan şekerini düşürmeye yardımcı olur. Ürik asit ve ürat tuzlarının vücuttan atılmasını sağlayabilir. Bu nedenle romatizma ve gut hastalıkları, eklem kireçlenmesi ve damar sertliğinin tedavisinde kullanılabilir
Elma

Elma

TL Hızlı Al
 
Sağlıklı Dişer İçin Elma Alzheimer Hastalığına Faydalıdır Parkinson Hastalığından Korur Elma Kansere Karşı Koruyucudur

1 2 3 4 5 6

Sepetiniz Boş


Ürünler


Ağaç Fideleri Çiçek Fideleri Salon Bitkileri Çim


Bize Ulaşın

 

Oğlananası Beldesi No:4 Menderes / İzmir
(0532) 616 03 90  

(0536) 813 91 76


info@aydoganbotanik.com


Türk Web Ajans